ANASAYFA   |   BASIN DUYURUSU   |   KATILAN LİSTESİ   |   KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ   |   BASINDA ÇIKAN HABERLER   |   İLETİŞİM

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi’ne ,

Konu: Ermeni Soykırımı Var Diyenler Cezalandırılsın

Son günlerde “ermeni soykırımı” iddiaları yine ülkemizi rahatsız etmeye başladı. Ayrıca kendilerini demokrasinin merkezi sayan ülkelerden biri olan Fransa’da bu yönde adımların atılması bizleri rahatsız ediyor ve artık yeter demek geliyor içimizden. Olmayan bir soykırımı yıllardır önümüze getirerek bunu bir koz olarak kullananlara artık dur demek lazım.

Tarihte acı olaylar yaşanmış olabilir. Belli bir bölgeden insanlar göç ettirilmiş olabilir, ama bunu soykırımı diye sunmak insafsızlıktır ve art niyetliliktir. O tarihlerde ermeni çeteleri tarafından öldürülen insanlarımızın hakları ne olacak ? O günün şartlarında çetelerle baş edemeyen devlet, o bölgede yaşayanların yaşam alanında yer değişimine gitmiş olabilir. Bu bir yer değişimidir ve insan öldürme değildir veya bir ırkı yok etme değildir. 

Fransa Meclisinin “ermeni soykırımı yoktur diyeni cezalandırma” yasa görüşmeleri ve bu yasanın kabulü bizleri üzmüştür. 

1. Fransa kendisi aynaya baksa iyi olur, tarihleri diğer ırklara, milletlere zulüm etmekle ve öldürmekle doludur. 
2. Fransa demokrasi sınıfında kalarak bizleri acı şekilde güldürmüştür. Hem ülkemde demokrasi var diyeceksin ve ifade etme özgürlüğünü elden alacaksın. 

Bazı ülkeler demokrasiyi alet olarak kullanıyorlar. 

Avrupa ülkelerinin önemli ülkelerinden biri olan Fransa’nın bu adımları bizlere de imkan veriyor ki, şunu diyebilelim: “Ermeni soykırımı var” diyen cezalansın. Ayrıca biz kendi tarihimiz ile ilgili bir karar alıyoruz ve başka ülkelerin iç işlerine, tarihi olaylarına karışmış olmuyoruz. 

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)’den ricamız ve isteğimiz budur: -Ermeni Soykırımı Var Diyenler Cezalandırılsın- kanunu çıkarılsın. Fakat kanunun yürürlükte olduğu dönemde Dünyada bu işin uzmanı olan, herkesin kabul edeceği tarihçilerden bir komisyon oluşturulsun ve bu komisyonun çıkaracağı sonuca göre bu kanun değiştirilebilir. Yani komisyon “ermeni soykırımı yapılmış” derse, kanun tekrar gözden geçirilecektir.

Cezanın içeriği: 18 ay hapis ve 100 000 TL para cezası (bu tutar Şehit Ailelerine harcanacaktır) olabilir. 

Ayrıca TBMM en kısa dönemde Ermenilerin 1992 yılında Azerbaycan’ın şehirlerinden olan Hocalı’da yaptıkları katliamı, yani “Hocalı Katliamı”nı tanıma girişimlerinde bulunmalıdır. "Hocalı Katliamı" ermeniler tarafından 1992 yılında gerçekleştirildi ve tartışmaya açık değildir, çünkü videolu ve belgeli yapılmış katliamdır.

Bu isteğimizi imzalıyoruz.

 

   Paylaş

Destekleyenler: